Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca Wielki Post – czas czterdziestodniowego przygotowania na Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. W środę dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 2000. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Post ilościowy dotyczy wszystkich osób pomiędzy 18. a 60. rokiem życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych tych, którzy ukończyli 14. rok życia. Nie ma żadnej dyspensy.
  2. Przez cały Wielki Post będziemy rozważali tajemnice męki i śmierci Chrystusa. W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 1630 dla dzieci, o godz. 1715 dla dorosłych i o 2000 dla młodzieży. W każdą niedzielę o godz. 1715 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniami pasyjnymi. Za każdorazowy udział w Drodze Krzyżowej oraz jednokrotnie podczas Wielkiego Postu za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
  3. Wśród wielu wyrzeczeń wielkopostnych można ofiarować swój dar abstynencji. Parafialna księga trzeźwości będzie od środy wyłożona przed obrazem Matki Bożej. W tym samym miejscu znajdować się będzie księga wyrzeczeń dzieci i młodzieży.
  4. Na stoliku przy wyjściu od środy wyłożone zostaną „skarbonki miłosierdzia” przygotowane przez Caritas, które można zabrać do domu i przez okres Wielkiego Postu odkładać do nich swoją jałmużnę wielkopostną. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na leczenie dzieci i osób starszych. Zachęcamy, aby taka skarbonka znalazła się w każdym domu. W Niedzielę Palmową, zgodnie ze zwyczajem, skarbonki będziemy składali do kosza ustawionego pod obrazem Jezusa Miłosiernego.
  5. W przyszłą niedzielę, o 1900 zapraszamy na Godzinę Uwiel­bie­nia – modlitwę śpiewem i adorację Najświętszego Sakra­mentu.
  6. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie dnia 13 i 27 marca. Koszt 25 zł. Wyjazd o godz. 1700 (spektakl o 1900). Zapisy i informacje w zakrystii.
  7. Jak co roku proponujemy rozliczenie podatkowe i bezpłatne wypełnienie druków PIT w zamian za oddanie 1% swojego podatku na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przezna­czo­ne na dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafię. Doku­menty do roz­liczenia wraz z podanym numerem telefonu można zostawiać codziennie na furcie. Natomiast dyżur w biurze przy furcie będzie odbywał się w każdy ponie­działek w godz. 1615–1800. 1% podatku można również przekazać przy okazji samodzielnego rozliczenia. Szczegółowe informacje na ulotkach wyłożo­nych na stolikach przy wyjściu.
  8. Wszystkim Gościom, Sympatykom kościoła i Parafianom ży­czy­my wielu łask Bożych. Szczęść Boże!