Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 1230 modlić się będziemy za poległych i pomordowanych na Wschodzie. Po Mszy św., pod pomnikiem Katyń – 1940, złożone zostaną wieńce i kwiaty.
  2. Jutro obchodzić będziemy Święto Św. Mateusza Apostoła.
  3. Rozpoczynamy przygotowania do I Komunii św. dla uczniów klas trzecich. Do końca września w kancelarii przyjmujemy zgłoszenia dzieci, które będą przygotowywać się i przyjmą I Komunię św. w tutejszym kościele. Zgłoszenia dotyczą również dzieci zamieszkałych w naszej parafii. Przy zapisie należy złożyć świadectwo Chrztu świętego, o ile dziecko nie było ochrzczone w naszym kościele oraz pozwolenie od proboszcza własnej parafii, jeżeli dziecko mieszka poza tutejszą parafią.
  4. Rozpoczynamy również zapisy kandydatów do sakramentu bierzmo­wania. Młodzież klas ósmych i starsi, którzy jeszcze nie rozpoczęli przygotowania do przyjęcia tego sakramentu, zgłaszają się do kancelarii ze świadectwem Chrztu św., a jeśli nie mieszkają w naszej parafii również z pozwoleniem od własnego księdza proboszcza. Zapisy trwają do końca września. Informujemy również, że przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania trwają dwa lata.
  5. Wszystkim życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego. Szczęść Boże!